Műszaki ajánlatkészítő mérnök

A szerződés előkészítési tevékenységek a HEPENIX Kft. működésében a legkiterjedtebb szakmai tapasztalatot igénylik. Az itt dolgozó munkatársak tudása lehetővé teszi az ajánlatok műszaki megvalósíthatóságának megítélését, a szükséges eszközök és erőforrások tervezését és a projekt kockázatok felmérését. A műszaki ajánlatkészítő mérnök részt vesz a HEPENIX Kft vevői és partneri kapcsolatai gondozásában és ajánlatadási tevékenységeiben, felhasználja az ajánlatadást lehetővé tevő céges tudásbázist és know-howt valamint részt vesz annak gondozásában és fejlesztésében. Az összeállított ajánlatok műszaki tartalmával megalapozza a projektek sikeres véghezvitelét. Munkáját az üzletfejlesztési osztály saját és más területekről igény szerint bevont erőforrásai támogatják.

Feladatok:

  • Az ajánlatok műszaki tartalmának kijelölése és kidolgozása, döntési javaslat megtétele további erőforrások bevonásáról és részvétel a kidolgozásba bevont mérnökségi munkatársak munkájának koordinálásában.
  • Az ajánlatok műszaki tartalmát igazoló megvalósíthatósági elemzés elvégzése korábbi referenciák, szakági konzultációk, előtanulmányok és kísérleti összeállítások célszerű, idő- és költséghatékony alkalmazásával.
  • Az ajánlatok költségvetésének összeállítása, kockázatok felmérése és kezelése. Ajánlati szövegezés
  • Döntési pontok feltárása az ajánlati tartalomban és a szükséges döntések előkészítése és realizálása a téma előadójaként.
  • Téma felmérések, ennek keretében az átvett specifikációk és az egyeztetéseken, látogatásokon felmért információk összegzése többek között a projekt charter kidolgozásával, ajánlati kidolgozás alá rendezése.
  • Felkérések, „lead”-ek generálása. Meglévő kapcsolatok személyes részvételen keresztüli rendszeresített és megkeresésekre reagáló gondozása.
  • Általános céges és szakterületi prezentációk előkészítése, szervezése, megtartása, utóéletének gondozása.
  • Részvétel a terület éves és egyéb terveinek elkészítésében, javaslattétel.
  • Részvétel releváns szakági rendezvényeken, kapcsolatépítés, lead generálás.
  • Korábbi ajánlatok és megvalósított projektek feldolgozása az ajánlatkérés és a céges marketing támogatására, ajánlati és projekt kontrolling.

Elvárások:

  • Gépészmérnöki diploma (MSc)
  • 3D CAD rendszer(ek) ismerete
  • Átfogó gépész, irányítástechnikai és villamos ismeretek általános célgép fejlesztési projektek megvalósításában
  • Automatizálási építőelemek (gépész, villamos, szenzorika, pneumatika) ismerete
  • Angol nyelvtudás
  • Precíz, igényes és önálló munkavégzés
  • Jó kommunikációs képesség, gyors és precíz írásbeli fogalmazási készség
  • Csapatban hatékony együttműködés
  • Problémamegoldó, eredményorientált és kreatív gondolkodás.

Előnyök:

  • Értékesítésben szerzett tapasztalat
  • Automatizálási (villamos, irányítástechnikai) tervek felhasználói szintű használatának ismerete
  • Német nyelv ismerete.

Amit kínálunk:

  • Versenyképes, a teljesítménnyel arányos jövedelem
  • Bevezetett munkakapcsolat esetén: saját munkarend és „home office” lehetősége
  • Továbbképzések, az egyeztetve összeállított saját fejlődési tervnek és a kitűzött céloknak megfelelően (műszaki, „sales” és „soft skills”)
  • Céges gépjármű használat, később lehetőség saját használatú céges gépjárműre
  • Egyéb kompenzációk (bejárás támogatás, év végi jutalom stb.)
  • Emberközpontú munkakörnyezet
  • Biztos, hosszú távra szóló munkalehetőség.

Munkavégzés helye:

  • Diósdon, korszerűen felszerelt telephelyünkön
  • Alkalmanként megrendelőink vidéki, vagy külföldi telephelyén

Amennyiben a fenti állásajánlat felkeltette érdeklődését, kérjük, juttassa el fényképes, szakmai önéletrajzát és rövid motivációs levelét a hepenix@hepenix.hu e-mail címre, a pozíció pontos megjelölésével.